League of Legends

1907 Fenerbahçe duyuruldu!

1907 Fenerbahçe duyuruldu!
About Author
I like it

Bir önceki sezon eSpor ile 10. branşını açmak istediğini söyleyen Fenerbahçe S.K. League of Legends eSpor takımını duyurdu!


Her şey geçtiğimiz sezon Fenerbahçe S.K.’nın eSpor’a girmek istemesi ile başladı. Spor kulübü olarak mücadele verdikleri 9 branşa bir yenisini eklemek isteyen tecrübeli takımın adı son zamanlarda Team Aurora sahibi Doğan Dirim ile beraber anılmaya başlanmıştı. Doğan Dirim’in kongre üyesi olması ve yönetime yakınlığı iddiaları daha da güçlendirirken taraflar görüşmeler sonucu anlaşamadı. Yakın zamanda ise Fenerbahçe S.K. 1907 Fenerbahçe Derneği ile anlaştı.


Bir önceki Yükselme Ligi sezonu finalinde rakibi ÇİLEKLERİ eleyerek Şampiyonluk Ligi’ne büyük umutlar ile çıkan SuperMassive’in akademi takımı SuperMassive TNG olmuştu. 1907 Fenerbahçe, SuperMassive TNG’nin Şampiyonluk Ligi’ndeki yerini alarak yeni bir yönetim kadrosu ve oyuncu kadrosu ile eSpor’a giriş yaptı.


Önümüzdeki sezon Şampiyonluk  Ligi’nde mücadele edecek takımın yöneticiliğini 1907 Fenerbahçe Derneği yönetim kurulu üyesi olan Sina Afra üstlenirken takım menajerliğini Emre Aksoy yapacak.


Bilindiği üzere bir ligde aynı yönetime ait iki takım bulundurulmuyor. Günün sonunda SuperMassive eSports ligin yeni takımına başarılar dilerken bir yandan da SuperMassive TNG adını önümüzdeki sezon tekrar Yükselme Ligi’nde göreceğimizi belirtti.